Türkiye'de Gidilecek En Güzel Tatil Yerleri

Türkiye'de gidilecek en güzel tatil yerleri ve gezip, görmeye değecek yaz tatilini geçirmemiz için ideal yerler hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

1. Antalya – Kaş - Denizin Eşsiz Güzelliğini Barındırıyor

Antalya – Kaş - Denizin Eşsiz Güzelliğini Barındırıyor

Türkiye'nin en güzel yerlerinden birisi olan Antalya - Kaş her yıl turistlerin en uğrak yerlerinden birisi haline gelmiştir. Kaputaş Plajı‘na gelen ziyaretçilerin aynı zamanda gün batışı ve doğuşunu rahatlıkla izleyebileceği harika bir manzaraya sahiptir. Tatilcilerin göz bebeği olan bu güzel yere mutlaka tatil için uğramanızı öneriyoruz.

2. Balıkesir – Ayvalık - Denize Karşı Muhteşem Dağ Manzarası

Balıkesir – Ayvalık - Denize Karşı Muhteşem Dağ Manzarası

Balıkesir'in muhteşem doğasına karşın sevgiliniz veya eşiniz ile birlikte muhteşem manzaraya karşı zaman geçirebilir, onlarca koy arasında dolaşarak gününüzü güzel geçirebilirsiniz. Ailece giderek gezebileceğiniz çok yer bulunmaktadır.  Romantik bir gün geçirmek için Şeytan Tepesine doğru yolunuzu çevirebilir, mutlu olabileceğiniz bir tatilin keyfini burada çıkartma fırsatını yakalayabilirsiniz. Türkiye'de onay almış en güzel  deniz kumuna sahip yerlerden'de bir tanesidir.

3. Çanakkale – Bozcaada - Tarihin En Güzel Cenneti

Çanakkale – Bozcaada - Tarihin En Güzel Cenneti

Çanakkale'nin göz bebeği olan, dört bir tarafı denizle çevrili Bozcaada serin suları ve muhteşem görüntüsü ile tatilcilerin en sık ziyaret ettiği yerler arasındadır. Buraya gelenler feribot ile ulaşım sağlıyor ve adanın dört bir tarafını gezerek adeta cennet kokan bu adanın güzelliğini keşfediyor.

4. Muğla – Datça - Tarihin Esintisi ve Doğal Güzellik

Muğla – Datça - Tarihin Esintisi ve Doğal Güzellik

Muhteşem bir konumda olan ve gündüzleri denizin keyfini doyasıya çıkartabileceğiniz tatil cenneti olarak adlandırabiliriz. Genelde turistler tarafından çok sık ziyaret edilen ve güzelliğine hayran bıraktıran bu yerde akşamları'da güzel tarih kokan sokaklarında hoş vakit geçirebilirsiniz. Her yanı ile pişman olmayacağınız ve keyif alacağınız tatil yerlerinden birisi olarak öneriyoruz.

5. Muğla – Marmaris - Turistlerin En Uğrak Cenneti

Muğla – Marmaris - Turistlerin En Uğrak Cenneti

Muğla'nın diğer güzel yeri olan Marmaris, yabancı turistler tarafından en sık tercih edilen yerlerden birisidir. Tertemiz havası, masmavi denizi ve güneşin altında serin suları ile ilgi odağı durumunda yer alıyor. Buraya gelen ziyaretçiler denizin eşsiz güzelliği yanı sıra doğanın mis kokusu arasında kendinizi rahat hissedecek, üzerinizde bulunan tüm sıkıntı ve streslerden kurtulacağınız konusunda emin olabilirsiniz. Tatil yapmak için Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir haftalık bir tatil sonrası kendinizi rahat ve mutlu hissedeceğiniz ise ayrı bir güzellik katacaktır.

6. Antalya – Alanya - Mavi ve Yeşilin Birleştiği Güzellik

Antalya – Alanya - Mavi ve Yeşilin Birleştiği Güzellik

Alanya'nın güzel yerlerini bilmeyenlerimiz olabilir. Denizin güzelliği, kumun tane tane olduğu eşsiz bir tatil yerlerinden birisidir Alanya. Turistler tarafından ziyaret akınına uğrayan ve ülkemizin genç ve aileleri tarafından'da sıkça adından söz edilerek ziyaret edilen yerlerinden birisidir. Buraya gelip güzel vakit geçirmedim diyen duyulmamıştır. Harika manzarasının yanı sıra denizin doğayla birleştiği eşsiz görüntüsü ile ziyaretçilerinin gözlerini şenlendiriyor.  Dünyaca ünlü Damlataş mağarası, Dim mağarası, Kızıl kule, Selinus Antik kenti ve Alanya kalesi gibi gezilecek onlarca yeri'de vardır. Hem tatil yapmak, hemde güzel bir tarihi gezi yapmak için mutlaka gitmeniz gereken yerlerden birisidir.

Türkiye Gezilecek Tatil Yerleri Kaş Ayvalık Bozcaada Datça Marmaris Alanya