Türkiye'de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Türkiye'nin bir birinden güzel gezilecek yerleri turistlerin ilgisini çekiyor. Sizler için derlediğimiz Türkiye'de mutlaka gidilmesi gereken yerler adlı galerimizi inceleyebilirsiniz.

1. Dev heykeller mekanı Nemrut

Dev heykeller mekanı Nemrut

Kommagene Krallığı'na ait antik bir kentten kalan heykeller ve tarihin izlerini taşıyan Adıyaman'da gidilmesi gereken bir yer.

2. Doğa Harikası Manzara Diyarı

Doğa Harikası Manzara Diyarı

Karadeniz'in en güzel  kasabalarından birisi olan Amasra'da tarihin izlerini taşıyan şato, kale, müze ve doğanın güzelliklerini bulabileceğiniz nadide gezilecek yerlerden bir tanesi.

3. Amasya'nin Yansıyan Güzelliği

Amasya'nin Yansıyan Güzelliği

Yeşil Irmak kenarında Osmanlı'nın tarihi izlerini taşıyan evlerinin sıralı olduğu harika bir yer. Amasya'da ilk gezilecek ve görülmesi gereken yerlerden bir tanesi. Osmanlı tarihinin tüm izlerini taşıyan nehir kenarında sıralı evlerin güzelliği ile tanışın.

4. Erzurum'da Görmeniz Gereken Şelale

Erzurum'da Görmeniz Gereken Şelale

Günümüzde dünya genelinde en büyük şelaleler arasında yer alan, 48 metrelik yüksekliği göz kamaştıran bir güzellik. Tortum'a 35 km. uzaklığı bulunan şelalenin dünya genelinde 3. büyük şelale olarak bilindiği söylenir.

5. Kapadokya Turist Cenneti

Kapadokya Turist Cenneti

Tüm dünyada bilinen ve turist akınına uğrayan güzel bir Peri bacaları gezisine ne dersiniz ? Kapadokya'yı birde yakından görmek için yaz tatilinizde mutlaka bir uğrayarak göz atmanızı öneririz.


Bizlere göndermek istediğiniz başka gezilecek yerler, size yakın ve şehrinizde mutlaka uğranması gereken yerleri üye olarak gönderebilir, sizin adınız ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

6. Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan Ashab-i Kehf

Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan Ashab-i Kehf

Kur'an-i Kerim'in Kehf Suresi'nde adı geçmekte olan"Yedi uyuyanlar mağarası" tüm dünyanın ilgisini çekmektedir. Her yıl binlerce ziyaretçi akınına uğrayan bu güzel yerin tarihi açısından değeri çok büyük. Zamanın Müslüman arkadaş grubunun zulümden kaçarak sığındığı mağara'da yıllarda uyudukları bilinir. Mersin ilinin Tarsus ilçesinde bulunan bu yer şehir merkezine 15 dakika uzaklıktadır.

7. Damlataş Mağarası ( Amasya )

Damlataş Mağarası ( Amasya )

Amasya'nın bir birinden güzel mağaraları her kez tarafından bilinmektedir. Damlataş mağarası ise turistlerin ilgi odağı olmakta ve Astım hastalarına havası ile şifa olduğu söylenmektedir.

8. Gelibolu Yarımadası ( Çanakkale )

Gelibolu Yarımadası ( Çanakkale )

Çanakkale'de bulunan Gelibolu Yarımadasının her yıl binlerce ziyaretçi akınına uğradığını söyleyebiliriz. Bulunduğu konum tepe ve manzarası ile büyülemekte olan tarihin izlerini taşıyan bir yerdir. Birinci Dünya Savaşı zamanından kalıntıları ile turistlerin ilgi odağı olan tarihin en önemli yerlerinden birisidir.

gezilecek yerler Türkiye