28 Yıl Sonra Düğün Yapan Çift

Adana'da habercilere denk gelen bir olay herkesinin gülümsemesine sebep oldu. Adana'da yaşayan çift ailesinin rızası olmayınca kaçarak evlendi. Ve düğün yapamadıkları için içlerinde bir utku kalmıştı.

28 Yılın ardından davul ve zurna ile düğün yaparak hem çocukları hemde torunları ile eğlenen çift çok mutlu olduklarını söyledi. 28 Yıl önce birbirlerini delice seven çift ailelerinin razı olmadıklarını anlayınca tüm isteklerine rağmen düğün yapmayarak kaçarak evlendiler. Ancak 28 Yılın ardından çocukları ve torunlarının da aralarında bulunmasının ardından 28 yılın acısını çıkartacak bir şekilde Adana'da davullu ve zurna ile düğün yaparak 28 yılın hayalinin gerçek olmasını sağladılar. 

28 Yıl sonra gelinlik giymenin mutluluğunu yaşayan resmiye Hızaavcılar gelinlik giymenin tadını doyasıya çıkartarak çocukları ve torunları ile doyasıya eğlendi. Resmiye Hazaavcılar düğünler olduğunda gelinlikli kızları görünce hep ağlardım içimde büyük bir gelinlik giyme arzusu vardı. Ancak kaçarak evlendiğim için gelinlik giyemedim ve buda benim için çok zor olmuştu. Şimdi ise kızlarımın ve torumlarımın da benim düğünümde olması bana ayrı bir mutluluk verdiğini dile getirdi.