Altın 7 Haftanın En Büyük Düşüşünü Yaşadı

Altının düşmesini bekleyen kişilere fırsat doğdu. Altın 7 haftanın en büyük düşüşünü yaşadı. Altının büyük oranla düşmesi altına yatırım yapacak olanların yüzünü güldürdü.

Altın zirve yaparak yerini en yükselişe çıkardı. Ancak altın zirvede kalamadı. 7 Haftanın en büyük düşüşünü yaşayan altın vatandaşın yüzünü güldürdü. Çevrek altının fiyatı en yüksek olan fiyatının en altına düştü. En yüksek olan çeyrek altının fiyatı ise 253 TL'den satılıyordu. Ancak altın düşüşünü yaşadı ve yerini 247 TL'ye bıraktı. Bunun yanında da kalmayan altın 7 haftanın en büyük düşüşünü yaşayarak yerini 245 TL'ye bıraktı. 

Cumhuriyet altını ise bin 4'TL den satılıyor. Geçen hafta 150 liranın üzerinde seyreden altının gram fiyatı 147,53 lira seviyesine geriledi. Çeyrek altın 245,20 liradan, Cumhuriyet altını bin 4 liradan alıcı buluyor. Altının gün geçtikçe daha çok düşeceği bekleniyor. Altının yaklaşın 200 TL'nin altına düşmesi benlentiler arasında yerini almış buluyor. Altın bu kadar düşmesi altına yatırım yapacakların yüzünü güldürdü.