Bayanlar ayakkabı konusunda çok has has bir şekilde davranırlar ancak bazı bayanlarda bulunan ayakkabı aşkı tüm dengeleri değiştire biliyor. Örneğin bazı bayanlar çok beğendikleri ayakkabıya sahip olmak isterler ancak o zamanda ayak numaralarına göre beğendikleri ayakkabıdan bulamazlar.

Ve ayağına 1 numara küçük gelen yada ayağına 1 numara büyük gelen ayakkabıyı almaktan kaçınmazlar buda çok doğru bir şey değildir. Öncelikle ayaklarınızı iyi tanımanız gerekmektedir, ve ayak numaranıza göre ayakkabılar tercih etmelisiniz. 

Bazen ayakkabıların numarası bizim ayağımızın numarası oluyor ancak kalıpları ya dar yada büyük oluyor ve durumda hiç hoş bir durum değildir. Kalitesiz ucuz yollu satılan ayakkabılardan uzak durmalısınız, ucuz yollu satılan ayakkabıların hiç kalitesi yoktur ve ayağınıza olduğundan fazla zarar vermektedir.

 Erkekler içinde durum aynıdır erkekler de ayağını iyi tanımalı ve doğru bir şekilde ayakkabı seçimi yapmalıdır. Ayak başparmağı ile ayakkabı arasında küçük bir boşluk olmalı, topuk sıkıca oturmalıdır. Arka bölüm ayağın yana kaymasını engelleyecek veya sertlikte, parmak uçları ile ayakkabı arasındaki bölümde sıkışıklık yapmayacak şekilde esnek olmalıdır. 

Ayakkabıyı alma aşamasında en az 10 dakika ayağınızda olmasına ve kısa bir yürüyüşle ayakkabıyı her yönden tartmaya ve dikkat edin. Ayağınız rahat mı? Koşu veya hareket esnasında sizi kısıtlayacak bir rahatsızlık hissediyor musunuz? Ayaklarınızın hava aldığını anlıyor musunuz? Yürürken ayağınızı rahat ettirecek ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları