Besleyici saç bakım maskesi

Bayanların bir çoğu saçlarına büyük önem vermektedir. Bazı bayanlar kapalıdır ve saçlarının nefes alması için saç maskeleri yapmaktadır. Saçlarınızın nefes alması için ve bakımlı olması için saç maskelerini uygulamalısınız. Ancak saç maskelerini bildiğiniz yerlerden satın almalısınız.

Yada evlerinizde saçlarınız için doğal saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Evde doğal saç bakım maskesi nasıl hazırlanır? Saçınıza yumurta maskesi uygulayarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Yumurta maskesi tarifi, 1 yumurta, 1 su bardağı süt, 1 limon, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, Yumurtanın sarısını ve beyazını ayırın. Sarısını temiz, ayrı bir kaba alın. 

Sütü ve zeytin yağını karıştırıp yumurtaya ekleyin ve çırpmaya devam edin. Limonu sıkın ve karışıma ekleyin. Limon saç derinizde ferahlatıcı bir his uyandıracaktır. Yumurta maskeniz hazır! Gelelim uygulanışına; hazırlamış olduğunuz besleyici maskeyi saç köklerinize ve saç uçlarınıza nazikçe masaj yaparak yedirin. Yaklaşık 15- 20 dakika beklettikten sonra ılık veya soğuk suyla durulayın. Ardından kullandığınız şampuanla yıkayarak son bir temizleme daha yapın. Bu karışımı haftada  kez uygulayın.