Bilinçli Kredi Kart Kullanımı Nasıl yapılır?

Günümüzde kredi kartı kullanmayan nerede ise yok denilecek kadar az kredi kartı kullanan kişiler aslında kredi kartı kullanır iken kredi kartını nasıl kullanacağını iyi bilmesi gerekir.

Kredi kartını bilinçli kullanmak çok önemlidir kredi kartını ne kadar bilinçli bir şekilde kullanır iseniz sizde o kadar çok rahat etmiş olursunuz. Son dönemlerde ise kredi kartın kullanımını çok basite alan kişiler vardır ancak bu uygulama yada düşünce iyi değildir kredi kartını kullanır iken çok dikkat etmeniz hususlar vardır. 

Bunlardan biri ise internet ortamından alış veriş yapmaktır. İnternetten alış veriş yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Kredi kart bilgilerinizi 2. kişi veya 3. kişi ile kesinlikle paylaşmamanız gerekmektedir. Kredi kartını, cebimde param kalsın mantığıyla yapıyorsanız en büyük hatalardan birini yapıyorsunuz demektir. 

Unutmayın ki, kredi kartını kullanırken yine cebinizdeki paradan harcıyorsunuz. Kredi kartı bir ödeme aracıdır ve para bugün cebinizden çıkmıyorsa hesap kesim tarihinden sonra mutlaka çıkacaktır. param bende kaldın düşüncesi yine yanlış bir düşüncedir ve sizi çöküşe götürür. Çünkü toplam dönem borcunuzu ödemediğiniz sürece borcunuz faizleriyle katlanarak büyüyecektir. 

Bu yüzden kredi kartını bu şekilde kullanmanız hiç doğru değildir. Örneğin az miktarda borcunuz var ise o borcunuzu ödemek için taksitle borçlarınızı ödeyebilmeniz için yeterli olacaktır. Kredi kartı almadan önce çok iyi düşünmeniz gerekmektedir. Gerçekten kredi kartına ihtiyacınız var mı? Geriye kalan borçları ödenebilir mi? Gibi bir çok kez düşünüp karar vermelisiniz.

Kredi Kredi kartı Kredi kartı kullanımı