Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Buğday tenli olan bayanlar genel olarak saçlarını her renk boya kullanmıştır. Genelde sarışın ve esmer tenli olan bayanlar saç boyalarına çok dikkat etmeleri gerekir.

Çünkü beyaz tende ve esmer tende yanlış uygulama sonucunda saç renkleri bayağı bir can sıkıcı ve kötü görüntüye sebep olabilir bu yüzden tek yapmanız gereken şey doğru saç rengini bulmaktır. Doğru saç rengini bulmanız üzere daha hoş bir hava alacaksınız ve çok güzel görüneceksiniz buğday tenli bayanlar genelde saçlarını sarıya boyatırlar işte buğday rengi bayanlara yakışan saç renkleri. Eğer doğuştan buğday rengine sahip bir tene sahipseniz, teniniz özellik olarak yaz mevsiminde çok kolaylıkla ve kızarmadan bronzlaşa bilmektedir. 

Ayrıca yüzünüzde göz yapısı ve kaş yapısı da müsait bir durumdaysa, renk olarak çok açık tonlardaki fil dişi sarısı renginin dışında buğday tenlilerin hemen hemen tüm saç renklerini layığıyla taşıdığından söz edebilmek mümkündür. kahve tonlarını tercih etmeye karar verirlerse, bu tercihlerini mutlaka orta tonlarda yer alan kahve renklerinden tercih etmelidirler. Aslında boya tercihinde en mantıklısı saçın kendi doğal rengine en yakın rengin seçilmesidir.