Cilt Sağlığınız İçin Bu 8 Hatadan Kaçının

Cilt sağlığınız için dikkat etmeniz gereken bir takım konuları burada sizlere açıklayarak bilgiler vermek istiyoruz.

Kadınların en büyük dertleri güzellikleri. Her kadın cildine çok önem verir. Cildinizin yaşlanması ve yıpranması ise tabi ki kaçınılmaz. Fakat yaşlanma belirtilerini olabildiğince geciktirmek biraz da bizim elimizde. Cildimizi mahveden şeyler içinde alışkanlıklarımız oldukça önemli. En önemli kötü alışkanlıkların başında sigara ve alkol geliyor. Bir de zararlı güneş ışınları. Cildinize uygun bir güneş kremi kullanmanız da cildinizdeki yaşlanmayı geciktirecek bir diğer faktör. Tabi güneş kremi faktörleri  cildinize göre değişir. Zamanla yüzünüzde oluşan cilt lekeleri benler oldukça önemli. Cildinizdeki değişimleri mutlaka gözlemleyin.Örneğin, benler ve cilt lekeler’i önemle takip edilmesi  gereken bulgulardır.

Her Ben Ve Leke Kanser Belirtisi Midir?

Hayır. Fakat kendi cildinizin bakımını kendiniz takip etmelisiniz. Zaman içerisinde büyüyen, şekil değiştiren benler veya lekeler ciddi bir rahatsızlığın belirtisi olabilir. Mutlaka bunu doktorunuzla paylaşmalısınız.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Öneriler

Yüzünüzdeki makyajı temizlemeden asla uyumayın. Çünkü içerisindeki kimyasallar hiç de sandığınız kadar masum değil. Ve tabi son olarak düzenli beslenme ve uyku sağlıklı bir cildin olmazsa olmazı. Sağlıkla yaşayın.

cilt cilt bakımı krem makyaj