Çöpten Topladıkları Kağıtlara Yazı Yazan Çocukların Dramı İçleri Yaktı

İzmir'de maddi imkansızlar ile karşı karşıya olan bir aile tüm imkansızlıkların ardından küçük bir yerde yaşıyor. 2 kardeş okula gitme sevdası ile umutsuz bir şekilde bekliyor. Umutlarını kaybetmemeleri içinde çöpten topladıkları kağıtlara yazı yazmaya başladılar.

İçlerimizi acıtan bu durum ile karşı karşıya kalıyoruz. Karabağlar ilçesinde kötü sağlıksız bir yerde yaşayan Yurdagül ve 63 yaşındaki Ali Toğa çiftinin maddi imkansızlıktan dolayı okula gidemeyen torunları, çöpten topladıkları kağıtlarla eğitim aşkını gidermeye çalışıyor. 

Çocukların annelerini kaybetmesi ve babalarınında çocuklarını terk etmesi sonucunda çocuklara anne ve baba özleme çektirmemeye çalışan aile torunlarına istedikleri hayatı verememekten oldukça üzüntü duyuyor. Çocukların tek isteği ise okula gitmek olduğunu belirtiyor. 

Sesini duyurmak isteyen çaresizce bekleyen aile tüm yardım sever ailelerden yardım bekliyor. Sadece torunları için güzel bir hayat isteyen ailenin duruma içler acısı olduğunun farkına bakmakla bile anlaşılıyor. Evlerinde sağlıksız bir şekilde yaşam mücadelesi veren aile suyu bile gidip camiden alıyorum demesi vicdanları adeta sızlattı.