Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

Bayanlar normalde saçlarını açmaktan kaçınırlar çünkü saçlarının zarar görmesini asla istemezler peki saç zarar görmeden doğal yolla saç nasıl açılır.

Saç rengini açmak için uygulanacak ilk doğal yol, papatya suyunu doğal olarak saç yüzeyine uygulamaktır. Bu uygulamayı yapmak adına bir çaydanlığın içerisine saçlarınızın tamamına yetecek miktarda suyu koyduktan sonra, bu suyun içerisine kurutulmuş papatyaları da ekleyerek bir müddet kaynatmanız gerekecektir. 

Kaynama işlemi tamamlandıktan sonra demlenme sürecine bıraktığınız bu papatyalı suyu, iyice ılıklaştığı na emin olduktan sonra tüm saçınıza kökten uca sürerek bitirin. Son olarak da güneşin altına çıkarak bu kürün saçınızda kurumasını bekleyin. Siyah saçı açıcı doğal yöntemlerden biri olarak limondan da bahsetmek mümkündür. 

Bir adet limonun suyunu sıkarak tüm saçınıza yedirdikten sonra, yine güneşe çıkarak bu limon özünün saçlarınızda kurumasını sağlayın. Ancak limon asidik özlü bir ürün olduğundan, saçlarınızı yıpratma ihtimali göz önünde bulundurularak mutlaka bu uygulamadan sonra bir de bakım yapmanız önerilmektedir. Bakım yaptıktan sonra güzelce saçınıza şekil verip istediğiniz gibi şekillendire bilirsiniz.

Saç Saç açma Saç rengi