Doğru Saç Yıkama Seçenekleri

Saçlarınızı incitmek istemiyorsanız saç yıkamalarınızda yine dikkat etmeniz konular vardır. İşte bu örnekler sizlere burada paylaşılıyor.

Bayanlar ve erkekler saçlarını aslında doğru yıkamıyor ve doğru saç yıkamamak saça zarar verebilir ve saçlarınız karışır doğru saç yıkama seçenekleri nelerdir. Ve doğru saç nasıl yıkanmalıdır. Saçları yıkamada kullanılan olan şampuanı saç derisine uygun seçmekte yarar var. 

Kuru saç derisi olan kişilerde kepek sorunu çok fazla gözlemlenir. Saçınızda kepek sorunu varsa, satın alacağınız şampuanda dikkat edeceğiniz hususların başında kepeğe karşı özelliği içermesidir. Saçları en az 1 gün arayla yıkamalı, her gün yıkandığında saçınızın yağlanacağını unutmamalısınız. 

Saçlarınızı ne kadar uzun aralıklarla yıkarsanız, yağlanma sorununu önlemiş olursunuz. Yağlı saçlara sahip olanlara ise az önce söylediğimiz kuru saça şampuan dökmeyin uyarısının tersini önermekteyiz. Yağlı saçlara sahip olanlar önce saçlarını ıslatmadan şampuanı dökmeli, ardından suyu dökmelidir. 

Bu şekilde saçları yıkamak saçtaki yağlı tabakanın azalmasını sağlamak anlamına gelir. Saçlarınızı 3 kez şampuanlamalısınız. Bu sayede saç kökleri tarafından üretilmekte olan orijinal yağın akıp girmesi sağlanır.

saç saç yıkama bayanlar erkekler