Doğumda Sargı Bezi Unutan Doktor, Ölen Anne Dahil Herkesi Suçladı

İzmir'de yine bir doktor faciası ile karşı karşıya kalan 22 yaşındaki anne adayı doktor hatasından dolayı hayatını kaybetti. İzmirde 22 yaşındaki kadın sezeryan ile doğuma girdi.

Doktor genç annenin rahiminde sargı bezini unuttu. Sargı bezi yüzünden genç anne adayı hayatını kaybetti. Genç kadına doğum yaptıran doktor savunmasında ölen genç kadın dahil herkesi suçladı. İzmir'de özel bir hatanede doğum yapan 22 yaşındaki genç kadın doğum esnasında unutulan sargı bezi yüzünden doğumdan 6 ay sonra hayatını kaybetti. Defalarca kontrole gitmesine rağmen bir türlü fark edilmeyen sargı bezi yüzünden vücudunun iltihaplanması sonrasında genç kadın 6 ay sonra hayatını kaybetti. 

Genç annenin ölümünün ardından açılan tazminat davası mahkemede görüldü. Mahkemeye ifade veren hastane kendilerinde hiç bir kusur olmadığını öne sürdü. Genç kadının doğumdan sonra ağrıları dinmeyince genç kadın doğum yaptıran doktora tekrar gitti ve şikayetlerini söyledi. Doktor ağrı kesici, vererek 22 yaşındaki kadını başka bir hastaneye gönderdi. Başka bir hatanede tedavi altına alınan kadın unutulan sargı bezi yüzünden hayatını kaybetti.