Dolar Yükselince Çeyrek Altın Fırladı

Doların tekrardan yükselmesinin ardından çeyrek altın fiyatları yeniden fırladı. Geçen günlerinden ardından doların düşmesi ile birlikte çeyrek altın fiyatlarınında düşmesi alıcılarını sevindirmişti. Altının daha çok düşmesini bekleyen vatandaşlar tekrardan büyük bir şok yaşadı.

Altın gram 145 TL'den satılır iken çeyrek altının fiyatı tekrar yükselerek tam tamına 239 TL oldu. Altın bu gidişle tekrar rekor kıracağına benziyor. Bir türlü düşmeyen altın fiyatları cepleri yakıyor. İlk baharın gelmesi ile birlikte düğün, nışan vs yapacak kişilerin ceplerinin yanacağı belli bir duruma geldiği açıklanıyor. Geçen günlerin içerisinde doların düşmesi ile birlikte altın fiyatları da düşünce vatandaş büyük bir sevinç yaşadı. 

Altının düşmesi ile birlikte artık yatırımını altına yapacak olan vatandaşlar bu gün altının yükselmesi ile birlikte büyük şok yaşadı. Altının daha çok düşmesi beklenir iken altın yine bizleri şaşırtıp rekora doğru koştuğunu belirtti. Yükseliş trendine giren altının ons fiyatının küresel piyasalarda doların baskı altında kalmasından dolayı değer kazanmaya devam edeceğini göz önüne serdi.