Engelli Genç Kız Artık Dışarıya Çıkamayacak

Konya'da yaşayan bedensel ve zihinsel engelli genç kızın akülü arabasının çalınmasının ardından genç kızın aile ve genç kız büyük üzüntü yaşadı. Maddi imkanları olmayan aile artık kızlarının dışarıya bir daha çıkamayacağını söyledi.

Maddi imkansızlıklar dolayısı ile kızlarına akülü araba almaya güçleri olmadığı için zihinsel ve bedensel engelli kızlarının dışarıya çıkmasına imkansız gözü ile baktılar. Konya'da yaşayan aile 2 ay önce akciğer kanserinden babasını kaybetti. Babasını kaybetmesinin ardından hayatları daha zor bir döneme girdi. Zihinsel ve bedensel engelli genç kızın akülü arabası kişi veya kişiler tarafından çalındı. 

Zihinsel engelli kızın erkek kardeşi akşam saatlerinde evine girmek üzereyken engelli akülü arabanın yerinde olmadığını gördü ve eve girdi ailesine söylemeyi unutan genç sabah kalktıklarında annesine engelli arabasının yerinde olmadığını söyledi. Anne arabanın merdiven girişinde olduğunu söyledi ve arabaya bakmaya gitti. Arabanın yerinde olmadığını gören anne arabanın çalındığını anladı. Ve büyük üzüntü yaşadı, hemen polislere haber verdi olay yerine gelen polisler şimdi her yerde genç kızın engelli arabasını çalan hırsızları arıyor.