Evlilik Programları İçin Toplandılar Yayından Kaldırma Yok

Skandalların eksik olmadığı ve yoğun talep üzerine evlilik programlarının kaldırılması için bir çok vatandaş şikayette bulunması üzerine evlilik programlarının kaldırılması göz önüne sürüldü. Ancak aldığımız bilgilere göre evlilik programlarının yayından kaldırma gibi söz konusu olmayacağı açıklandı.

Yayından kaldırılması beklenen izdivaç programları için toplanan RTÜK, kuruma gelen şikayetleri genel yayın yönetmenlerine aktarımı yapıldı. Evlilik programları için bir araya gelen başkan evlilik programları için olumsuz şikayetleri aktardı. Şikayet sayısının gün geçtikçe daha çok arttığını açıklayan başkan şikayetlerin dikkate alındığını söyledi. 

Başkan Yerlikaya yayıncılardan evlilik programlarının dikkate alınmasını istedi. İnsan gururunu zedeleyici davranışlarda bulunduklarını öne sürdü. Başkan evlilik programları için insan onurunu zedeleyici hareketlerde bulunduklarını ve ileride daha çok aşırıya kaçacaklarını bunun üzerine artık daha çok uygunsuz hareketler olacağını ve bunun altından kalkamayacağını belirtti. Bunun için evlilik programlarında olumsuz hareketlerin ve şikayetlerin dikkate alınmasını istedi.