Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Faizsiz kredi veren bankalar ile ilgili merak ettikleriniz ve öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. 0 Faizli kredi imkanlarından yararlanmak için tüm detayları incelemenizi öneriyoruz.

Faizsiz Kredi

Günümüzde faizsiz kredi veren bankalar büyük ilgi görmektedir. Peki neden insanlar faiz ödemeden kredi kullanma ihtiyacı duyarlar ? işte tüm bu bilgileri sizler için derledik ve paylaşıma sunduk. Öncelikle faiz ödemeden kullanabileceğimiz krediler oldukça az bulunmaktadır. Bu kredileri kullanabilmemiz için kampanya hazırlayan bankalar yer alır. Bu sayede bizlerde ihtiyacımız olan parayı karşılayarak hem nakit ihtiyaçlarımızı gidermek, hemde yatırım yapacağımız sektörde gelişene kadar kendimizi zorlamayacak taksitlere sahip olabiliriz. Bankaların sunduğu %0 faizli kredi imkanları ise fazla vade sayısı olmadan gerçekleşmektedir. Kullanacağınız kredi için 12 ay vade yapmanız durumunda size faizsiz ödeme koşullarının önü açılacak, kısa vadeli dönemde kullandığınız bu krediyi vade farkı ödemeden kapatabileceksiniz. En iyi faiz oranları ve vade imkanları sunan bankaları bulmanız için ise yapmanız gereken aşağıdaki adımları izleyerek başvuruda bulunmaktır.

Hangi Bankalar %0 Faizli Kredi Veriyor ?

Genelde en çok tercih edilen bankalar arasında Ziraat geliyor. Durum öyle'ki devletin sunduğu hibe kredileri sayesinde faiz ödemeden buradan başvuru yaparak kredi kullanabiliriz. Öncelikle başvuru yapmak isteyen kişi yada esnaf, çiftçi gibi girişimciler için kampanyalar bulunuyor. Bu sayede kendi işini kurmak isteyenlere büyük avantajlar sağlayan KOSGEB tercih edilmektedir. Sunduğu hibe şartlarını yerine getiren tüketiciyi destekliyor, yapmak istediği iş için faizsiz kredi veriyor. Bu sayede binlerce çiftçi ve esnafın verimini arttırmak ve ülkenin kazanç seviyesini ön plana çıkarmak hedefleniyor. Sizler için 2018 yılında %0 faizli kredi veren bankalar ise aşağıda sıralanmıştır.


  • Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. ( belirli bir oranda faizli )
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. ( kar payı hesaplanarak faizsiz )
  • Ziraat Katılım Bankası A.Ş. (kar payı oranına göre hesaplanır)
  • Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. ( kar payı hesaplanarak faizsiz kredi verir)
  • Vakıf Katılım A.Ş. ( kendi bünyesinde kar payı oranına göre)


  • Yukarıda yer alan bankalar ile irtibat kurarak aylık kar payını hesaplatarak kullanmak istediğiniz kredi için başvuru gerçekleştirebilirsiniz.  En önde gelen devlet bankası Ziraat'tan sonra başvurabileceğiniz bu bankalar sizler için düşük faizli kredi kullanma fırsatı sunmaktadır. Kampanya ve faiz oranları zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir.

    faizsiz kredi