Gaziantepsporlu Rajtoral Evinde İntahar'mı Etti !

Gaziantepspor'un ünlü Çek futbolcusu Rajtoral evinde ölü bulundu. Futbol dünyasını derinden sarsan Çek futbolcunun ölümü şüphe bıraktırdığı için derin bir soruşturma başlatıldı.

Gaziantep'te yaşayan ünlü futbolcunun antrenmana katılmaması ve ulaşılamaması takım arkadaşlarını merakta bıraktı. Neden gelmediğini öğrenmek ve başına bir şeyin gelmediğinden emin olmak için ünlü futbolcunun evine giden arkadaşları yanlarında polis ve jandarma ekiplerini'de götürdü.  Işıkların yanık olduğu ve kapıya'da cevap vermediğini gören emniyet görevlileri kapıyı kırarak içeri girdiklerinde şok yaşadılar. Ünlü futbolcu Rajtoral kemeri ile kendisini asmış bir vaziyette bulundu. Takım arkadaşları şoku yaşarken emniyet görevlileri ölümünde hiç bir kuşku kalmaması için derin araştırma yapmaya başladı. İlk bulgulara göre ünlü futbolcunun intihar ettiği yönünde.

Gaziantepspor'un  Başkanı olan İbrahim Kızıl olay yerinde, Rajtoral'ın ölümü ile ilgili açıklama yaptı:

"MAALESEF FUTBOLCUMUZ İNTİHAR ETMİŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR"

Telefonuna hiç bir şekilde ulaşamayan arkadaşları durumu polise bildirmişler. Daha sonrasında takım arkadaşları ile beraber oturduğu eve gelmişler ve kapıyı açan olmamış. Işıkların yandığı ve cevap vermemesi üzerine ekipler kapıyı kırarak açmışlar. Karşılarına çıkan manzara ile sarsılan takım arkadaşları olayın etkisini üzerinden atamadılar. Savcı olay yerinde ilk incelemeleri tamamlamış, Maalesef İntihar etmiş gibi görünüyor.

SİZİN BİLDİĞİNİZ HERHANGİ BİR SIKINTISI VAR MIYDI ?

Hayata cıvıl cıvıl bakan ve sessiz bir çocuktu. Kimseyle işi olmaz, sadece işine odaklanırdı. Arkadaşları ve kulübümüz tarafından çok sevilen ve saygı duyulan bir futbolcuydu kendisi. Şu anda bende olay yerine doğru gidiyorum. Gerçekten kabullenmesi zor bir durum.  Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah.

FRANTİSEK RAJTORAL KISACA KİMDİR NELER YAPTI ?

Ünlü futbolcu 12 Mart 1986 yılında Příbram'da dünyaya gözlerini açmıştır. Çek Cumhuriyeti milli takımında uzun süre forma giymiş, çok yakın bir zaman olan 29 Ağustos 2016'da Viktoria Plzen'den ülkemizin  Gaziantepspor kulübüne transfer olmuştur. František Rajtoral, eski oynadığı Viktoria Plzen'den ülkemizde  Gaziantepspor'a 750 Bin Euro gibi bir miktar ile transfer olmuştur.

Gaziantepspor İntihar Frantisek Rajtoral