Gladyatör Spartacus Hakkında Bilinmeyenler

Roma dönemlerinde adı ile ün salmış olan gladyatör spartacus hakkında bilinmeyen gerçekleri sizlere aktaracağız. Spartacus kimdi? roma döneminde anlatılanlar ise gerçek mi? yoksa daha açıklayıcı gerçekler varmı? işte bunların cevaplarını buradan bulabilirsiniz.

Spartacus Kimdir?

Zamanında bir asker olarak bilinen spartacus, kendisini oldukça geliştirmiş bir savaşçıdır. Bir anlaşmazlık sonrası esir alındığı bilinene spartacus, esir alındıktan sonra roma'ya getirilir. Burada kendisinin ölmesini isteyen kişiler tarafından bir turnuvada savaşmak zorunda kalır. Ancak yeteneği ve cesareti sayesinde bu durumdan çok kolay bir şekilde kurtulur. 

Bundan sonra bir gladyatör eğitmeni tarafından satın alınarak gladyatör okuluna getirilir. Burada uzun bir süre diğer gladyatörler ile eğitim yaptıktan sonra, artık kendisini yenecek bir gladyatör tanımaz ve çok iyi bir gladyatör olur. Çıkmış olduğu savaşlarda karşı rakiplerini her zaman yenmeye başladıktan sonra, halk tarafından çok sevilmeye ve desteklenmeye başladı. 

Ancak bitmek bilmez istekleri olan romalı vatandaşların isteklerini yapmaya karşı gelmeye karar verdikten sonra, bir grup gladyatör arkadaşı ile birlikte isyan çıkartırlar. Bu olaydan sonra roma bölgesinde bir çok savaşa girerler ve çok güçlü bir gladyatör grubu ile spartacus çok zafer kazanmaya başladı. 

Roma artık bu durumun düzelmesini istediği için daha fazla asker gönderir. Ama gladyatörler ve spartacus onları yenmeyi başardıktan sonra git gide daha güçlü olmaya başlarlar. En son roma tarafından fazla gönderilen askerler ile savaştıktan sonra bir çok gladyatör hayatını kayıp eder, ama spartacus hakkında öldü yada hayatta diye kesin bir bilgi yoktur.

Roma Spartacus Gladyatör