Göz Kalemi Göze Nasıl Çekilmeli?

Özellikle bayanlar göz makyajına çok önem verirler. Bayanlar aşırı derece makyaj yapmasa bile bir göz kalemi sürüp o şekilde dışarı çıkabilirler.

Doğru göz kalemi göze nasıl çekilmelidir, öncelikle göz kalemini seçerken çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü göz kalemleri göze zarar vermemesi için göz kaleminin uç kısmı yumuşak olması gerekir, Göz renginize uygun yani maviyse mavi, kahverengiyse siyah ya da kahverengi kalemler gibi kalemlerle işe başlamanız sizi daha etkileyici bir görüntüye kavuşturacaktır. 

Eğer derin bakışlara sahip olmak isterseniz, kaleminizi hem gözünüzün iç kısmına hem de gözünüzün dış kısmına aşağıya ve yukarıya olacak şekilde sürmeniz gerekmektedir. Açık renk tenli kadınlara kalem sürme konusunda verilen öneriler, yüz hatlarını olduğundan daha da yumuşak göstermek adına kahverengi ve onun tonlarında göz kalemi kullanmaları şeklinde olmaktadır. 

Yalnız gözün alt kısmına kalem uygulaması yapılırken, gözdeki bu kısmın daha hassas olduğu ve bu yüzden de bu bölgeye yapılacak uygulamanın daha daha dikkatli bir şekilde yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Göz altına kalem sürüleceği esnada bu bölgenin parmaklar yardımıyla hafifçe gerdirilerek makyaja hazır hale getirilmesi gereklidir. 

Kalem rengini gözlerinizin rengine göre belirleyin çünkü gözlerinizin rengi ortaya çıkması için göz kaleminin rengi kendi göz renginiz ile uyumlu olması çok güzel olacaktır. Aynı zamanda göz kalem rengini nude rengi olarak seçer iseniz gözlerinizin alt kısmına sürer iseniz gözleriniz olduğundan daha büyük gözükecektir.

Göz kalemi Kalem Makyaj