Gta V Oyunu Satın Alanlar ve Almak İsteyenler Dikkat !

Gta V Online satın almak isteyen arkadaşlar satın almadan önce bu konuyu okumanızı ve bilgi edinmenizi öneriyoruz.

Merhaba arkadaşlar, bilindiği üzere ülkemizde çoğu oyun sever için güzel görünen ve alması biraz zor olan Gta V Online oyununu almadan önce yazdıklarımızı dikkatli bir şekilde okuyunuz. Bazı oyun sitelerinde 130 TL gibi fiyatlara satılan oyunu aldığınızda giriş yapıyor ve bir süre oyunda emek vererek belirli bir seviyeye geliyorsunuz. Fakat bu durum son zamanlarda yaşanan ''Rockstar Games'' firmasının en ufak bir session hatası sonucu kullanıcıların hesabını sıfırladığı ve 1 ay kadar geçici uzaklaştırma cezası ile karşı karşıya kalan kullanıcılar mevcuttur. Bizlere ulaşarak bu konuda yaşadığı sorunları anlatan oyuncuların verdiği emekler ve harcadığı paralar boşa gitmiş, bu 1 ay sonra tekrar giriş yaptıklarında aynı sorunun tekrarlanması halinde kalıcı yasaklama söz konusu olduğu belirtilmiştir. 

Rockstar Games Politikamızı İhlal Ettiniz.

Rockstar Games bu konuda kullanıcılara hizmet politikalarımızı ihlal ediyorsunuz, şeklinde uyarı göndererek bizim yabancı dili fazla bilmeyen genç yaşta çocuklarımızın  mağdur olmasına neden olmaktadır. Her hangi bir destek talebi oluşturulduğunda tek verdikleri cevap sistemimiz otomatik olarak yapılan uygunsuz hareketleri tespit ediyor, engellenme bu şekilde oluyor. Eğer politikalarımızı ihlal etmediğinizi düşünüyor iseniz bizlere ulaşmaktan çekinmeyin gibi cevaplar vermekteler.  Bu durumda maruz kalan kullanıcıların tabiri caizse ''Hack'' Diye adlandırılan para kasma ve oyunda hile kullanmakla suçlanan kişilere uygulandığı söylenmektedir. Fakat oyunda 3, 5 kullanıcının sizi report etmesi ile başınıza gelecek en kötü şey olan yasaklama olayı gerçekleşmektedir. RockStar firması bu durumu detaylı incelemeden gelen Report şikayetlerini dikkate alarak çoğu kullanıcıyı parasını ödeyerek aldığı hizmetten mahrum bırakıyor, aynı zamanda o zamana kadar birikim yaptığınız ve emek sarf ederek aldığınız tüm ekipmanları sıfırlayarak sizi tekrar başa döndürüyorlar. 

Peki Hack Yapmaz isek Neden Yasaklanalım ? 

Bu durumda'da arkadaşlar belirttiğimiz gibi bizlere ulaşan oyuncularımız sistemde olan açıktan dolayı çoğu oyuncunun kendilerine para attıkları, bu durumlara fazla alışık olmayan ve acemi olan kullanıcıların bu duruma engel olamayacağı gerçektir. Oyuncular istediği bir oyuncuya para göndererek onlarında yasaklanmasını sağlayabiliyor. Aynı zamanda çoğu mağdur olan kişiler bu şekilde sorunla karşılaşır iken hile yapan ve seviyeleri oldukça yüksek kişiler hala oyunca cirit atmaktadır. Türk gençlerimizin bu sorunlar devam ettiği sürece bu oyunu satın almamaları kendi çıkarlarına olup, bunun yanı sıra daha kaliteli ve sisteminde açık barındırmayan oyunlara yönelmeleri emeklerinin kaybolmaması için daha uygun olacaktır.

Aynı zamanda oyun oynarken bir kullanıcı ile en ufak bir sorun yaşadığınızda'ki bu genelde yabancılar oluyor, sizleri report ederek sistemden yasaklanma sebebiniz olabiliyor. Anlayacağınız arkadaşlar bu sistemdeki açıkları kapatmakla yükümlü olan bir satıcı firma kendi sorunlarını kullanıcılara yansıtarak çoğu insanın parasını çöp etmişlerdir. Bu duruma kanıt isteyecek olan arkadaşlar var ise forumlarda şikayetleri ve Rock Star firmasından aldıkları mantıksız cevapları karşılaştırarak daha emin bir cevap alabilirler. 

Son olarak bir oyun satışı yapan firmanın sistemindeki açıkları kendisi kapatması ve oyunculara bu konuda yansıtma yapmaması gerekir.  Bu önlemi alamayan RockStar firmasının kullanıcıları suçlamaya hakkı olmadığını düşünüyoruz. Kullanıcıları yasakladıktan sonra hizmet politikamızı ihlal ettiniz, hizmet politika url vs göndermeleri bunun hiç bir şekilde haklı çıkarmaz. Her kullanıcı para vererek aldığı oyunda rahat bir şekilde keyfini çıkartmalı ve eğer oyunda hile yapıldığını düşündüğünüz oyuncular var ise bunları 1 kere olmak şartı ile ikaz etmesi ve tekrar aynı hatayı yaptığı halde engellemesi daha doğru olur. Sisteminde yıllardır olan açığı kapatamayan bir firmadan oyun almak ne kadar mantıklı artık gerisini siz düşünün. 

Aylarca emek veren ve daha sonra sistem tarafından her şeyi sıfırlanan kullanıcıların belirttiği şekilde sitemizde yer verilmiştir. RockStar firmasının açıklarını kapatmadan Türkiye üzerinde oyun satışı yapması kullanıcıların paralarının her an çöpe gideceği anlamına'da gelmektedir. Oyun alacak gençlerimiz bu konuyu göz önüne alarak satın almak isterler ise oyunu alabilirler. Fakat ileride kesinlikle yaşayacağınız bu sorunu sizlere açıklayarak yardımcı olmak bizlerin bir görevidir.

RockStar Games Gta V Online Ban Sorunu Gta V Gta Online Banlandım