Hangi Çiçek Hangi Aylarda Açar

Çiçekler bizler için oldukça çok önemli çiçekleri sevmeyen kimse yoktur. Çünkü çiçekler insanın içine huzur verir ve insanı rahatlatır enerji verir, evlerinizde veya balkonlarınız da çiçek bakmak istiyor iseniz çiçek bakmak çok önemlidir. Çiçekler aynı insan gibidir, çiçeklere sevgi verir iseniz çiçekler daha çabuk büyüme ve güzelleşme aşamasına gelir. Çiçek bakmak kolay gibi görünse de aslında o kadar kolay değildir. Çiçeği evlerinizde koyduğunuz yer çok önemlidir

Çiçekler bazen yerini sevmeye biliyor. bu nedenle evde baktığınız çiçekleri doğru bir yere koymanız söz konusu oluyor. Kış mevsiminde bahçelerde bakım yapmak özen istemektedir. Havaların soğumasıyla beraber, toprak da soğuyacaktır. 

Ancak, kış aylarında çiçek açmaz diye düşünmeyin. Kışa dayanıklı, rengarenk güzellikte çiçekler de vardır. Önemli olan kış şartlarına dayanıklı olan doğru çiçeği bulmaktır. Kış aylarında ekeceğiniz çiçeklerin çoğu verimsiz olmaktadır buda sizin için küçük bir hayal kırıklığı olur mümkün olduğu sürede çiçeklerinizi kış aylarında ekmekten kaçınmalısınız. 

Sert olan sert geçirmeyen güneşli bir iklim deyseniz, şanslısınız. Ancak, bu seçenekler yoksa bahçenize renk katmanızı sağlayacak, soğuk havalarda yetiştirilmeye uygun çiçeklere yönelebilirsiniz. Soğuk hava şartlarından etkilenmeyen çuha çiçeği; kış aylarında -35 C ye kadar dayanabilir. Hatta sıcak ve kapalı mekanlar da sağlıklı gelişim gösteremezler, denilebilir. 

Soğuk hava koşullarına dayanıklı olan çuha, kış mevsiminde park ve bahçelerde yaygın bir şekilde ekilmektedir, ve güzel sonuçlar vermektedir.