İnternet Kullanımına Yeni Kurallar Getirildi

Her İnternet kullanımında yeni dönem artık devreye girmiş bulunmaktadır. İnternet sağlayıcıları artık erişim kayıtlarını 2 yıl olmak üzere saklaya bilecekleri ortaya çıktı. İnternet kafelere artık 12 yaşındaki çocuklar giremeyecekleri de belli oldu.

12 Yaşındaki çocuklar ve 12 yaşından küçük olan çocuklar İnternet kafelere ailesi ile birlikte girebileceği ortaya koyuldu. Bilgi ve teknoloji vede iletişim kurumu İnternet toplu kullanım sağlayıcılarına vede ticari amaç ile İnternet kullanıcıların yükümlülükleri ve sorumlulukları ile denetimlerine ilişkin düzenlemeler ortaya çıkarıldı. Bu gün açıklanan İnternet kullanımı hakkında çok önemli bir bilgiye ulaşıldı. 

Toplu İnternet kullananlar veya ticari amaçla İnternet kullananlara suç oluşturan yenilikler gelmesi bekleniyor. Uygunsuz içerikli İnternet sitelerine erişim engeli koyuluyor. İnternet kullanıcıları açık alanlarda erişim sağlayan kısa mesajlar ile bilgilendirilecekler. İnternet Kafelere yeni yaş düzeyi gelmekte. 15 Yaşınan küçük olan çocuklar İnternet faceye girme yasağı ile İnternet kafeye alınmayacaklar. 15 Yaşını dolduran kişiler İnternet kafeye girebilme hakkını kazanabilirler.