İstanbul'da 'çıplak arama' skandalında son dakika gelişmesi

Son geçtiğimiz dönemlerde hafızalara kazınan bir olay ile gerçekleşen skandal İstanbul'da yaşan genç kız İstanbul'da ünlü bir kozmetik satan firmasına girdi. Rujları inceleyen kız çantasından kendi rujunu çıkartarak kendisine sürdü.

Bu olayı gören mağaza görevliler genç kızı hırsızlık ile suçladı. Genç kız tüm çabalarına rağmen ruju çalmadığını dile getirmesine rağmen görevlileri inandıramadı. Genç kız kamera kayıtlarını inceleyin ruj benim dedi ancak genç kıza kimse inanmadı olayın ardından. Mağaza sorumlusu kadın genç kızın yanına gelerek genç kıza hakaret etmeye başladı ve genç kızı hemen depoya götürüp arama yapacaklarını söyledi. Genç kız buna itiraz etti ancak genç kızın itirazları göz önünde bulunmadı. 

2 erkek görevli ve bir bayan mağaza sorumlusu genç kızı alıp depoya götürdü, depoda genç kızı soyarak hemde darp ederek arama yaptılar genç kız olayın ardından hemen polislere gidip mağazadan ve çalışanları şikayetçi oldu. Mağaza sorumlusu olan kadın suçlamaları kabul etmedi. soruşturma sonunda mağaza müdürü Zuhal A. hakkında 'haksız arama 'basit yaralama' ve 'hakaret' suçları kapsamında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.