Kadınların günden güne yapmak istedikleri ve sevdikleri makyaj konusunu az çok biliyoruz. Şimdi burada kadınlara makyaj önerileri sunacağız.

Belki de dünya kadınlarının en büyük ortak noktası makyaj. Yüzyıllardır kadınlar güzel görünme ve güzel kokma çabalarından hiç vazgeçmemişlerdir. İşte dudak makyajıyla ilgili küçük tüyolar;

Dudaklar;

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızı dudaklarınızın üzerinde de gezdirin. Böylece, hem dudaklarınızdaki ölü deriyi almış olursunuz hem de dudaklarınız daha kaygan olduğundan rujunuzu rahat sürersiniz. 

Ruj rengi seçiminizi elinizin üzerine denemek yerine elinizin iç tarafına, parmak ucunuza deneyin parmak ucu hem renk hem de sekil olarak dudaklarınıza daha yakın görünümdedir. Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızın etrafına taşırarak parlatıcı sürerseniz hem rujunuzun dağılmasını önlersiniz hem de daha dolgun dudaklara sahip olursunuz. 

Rujunuz yemek boyunca dudaklarınızda kalsın istiyorsanız ilk kat rujdan sonra peçete yardımıyla fazla ruju alıp dudaklarınızın üzerine pudra sürün sonra ruju tekrar uygulayın rujunuz daha uzun süre kalıcılığını korusun. Bu şekilde rujun kalıcılını arttırmadudaklarıdolgun gösterme ve dudakları pürüzsüz gösterme gibi makyaj hilelerini kullanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları