Kar İstanbul'a Hafta Sonu Tekrar Geliyor

İstanbul'da sıcaklıkların düşmesi beklenirken istenilen sonuç ortaya çıkması durumunda hafta sonu İstanbul'u kar bekliyor. İstanbul son derce normal giden bir hava durumu yaşar iken birden kar haberi alınması sonucu İstanbul'da hava birden değişti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bilenen ve araştırılan bilgilere göre şehirde mevsim değerlerinin üzerinde devam eden sıcaklıklar bir anda düşüşe geçerek hafta sonu sıcaklık 0 dereceye inerek kar yağışının yoğun olması bekleniyor. İstanbul'da yaşayan kişiler şimdiden önlemini alması durumda hazırlıksız kar yağışına yakalanmamalarını umut ediyoruz. 

Hazırlıksız kar yağışına yakalanan kişiler bu durumu dikkate almaz ise kar sonucunda sıkıntılı süreçler kendilerini beklediklerini unutmamalıdırlar. Hava sıcaklığının bugün en düşük 6, en yüksek 8 derece olacağı öngörülüyor. Havanın ise yağmurlu olması bekleniyor. 

Tüm Türkiye genelinin sıcaklıları düşeceği ve yağmurun ve soğun daha fazla yoğunlaşması yapılan araştırmalara göre ortaya çıktı. Bu son günlerde bazı şehirleri kar ve yağmur fazlasıyla beklemektedir.