Et satışında yeni dönem başlıyor. Kasaplarda tavan yapan et fiyatlarına yeni uygulama geliyor. Marketler bu uygulamaya girmeyecek. Son dönemlerde nerede ise et yiyemez hale geldik. Ve etin kilosu yaklaşık 40 TL'ye kadar ulaştı.

Bir vatandaşın günlük aldığı ücret 50 TL olur iken etin kilosunun 40 TL olması dikkatleri üzerine çekti. Et için yeni uygulama gelmesi içimizi biraz daha rahatlatacak gibi görünüyor. Son dönemlerde aşırı derece artan et fiyatlarına engel koyuldu. Hayvancılık bakanlığı etin kilosunun çok fazla olduğunu ve etin fiyatlarının değişeceğini açıkladı. kasaplara kilosu 22.5 TL+KDV'den taze karkas sığır eti; yemek şirketlerine ve et sanayicilerine de 20.5 TL+KDV fiyatla dondurulmuş karkas sığır eti satmaları bekleniyor. 

Maketteki et fiyatları kasaplara göre daha uygun olduğu belirlenirken kasaptaki et fiyatların artması hayvancılık bakanlığını harekete geçirdi. Bugün mezbahada kilogramı 25 liraya kesilen et, tüketicinin önüne 40-45 liraya geliyor. Sucuk, salam ve işlenmiş ürünler sofraya 100 liraya geliyor olmasından dolayı et yemek isteyen kişilere de yazık olduğunu belirleyen bakanlık et fiyatları için harekete geçti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları