Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır

Özellikle bayanların sorunu saçları'dır bayanlar saçlarını ne kadar çok bakarsa baksın bayanlar yinede saçlarında bir kusur ararlar daha önemlisi ise saç renkleri bayanlar için çok önemlidir.

Öncelikle kestane saç rengini sevmeyen bayan yoktur. Kestane saç rengini genel olarak esmer bayanlar daha çok tercih ederler bu yüzden kestane saç rengi kimlere yakışır? Kestane tonları aslına bakarsak daha çok tüm bayanlara yakışabilir esmer bayanlar ve açık tenli olan bayanlar, kumral bayanlar kestane rengini tercih edebilirler. 

Kestane rengi çok sıcak bir renktir. Ve her cilt rengine uyum sağlar. Bu yüzden kestane saç rengini hiç sorun etmeden saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Kestane saç rengini sade olarak kullanmayı sevmiyor iseniz saçlarınız üstlerini ışıltı katabilirsiniz. Yada saçlarınızın uçlarına  hafif sarı yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kestane saç tonları sizlere daha çok yakışacaktır. 

Buğday ten rengine sahip olan kadınlar için de kendilerini en genç ve alımlı gösterecek renklerden biri kestane rengi olarak gösterilmektedir. Buğday tenli kadınların sıklıkla kullanmasının önerildiği saç renkleri fındık kabuğu renkleri, toprak renkleri, kahve renkleri ve kestane renkleridir.