Küçükten başlayıp birikim yapmak isteyen kişilerin pekte fazla birikimi olmadığı için birikim yapmaktan kaçınırlar, oysa ki küçükten başlayan birikimler size doğru bir şekilde gelecektir. Küçükten büyüğe nasıl birikim yapılır? Öncelikle bir kenara koyabileceğiniz.

Bir kumbara kendinize oluşturun ancak kumbaranın açılabilir olmasına dikkat edin açılmayacak kumbaralar tercih etmelisiniz. Elinize ne geçerse kumbaranın içerisine atın ve uzun zaman kumbaranızı açmaktan kaçının. Uzun bir süre sonra ise de kumbaranızı açmanız durumunda şaşırmış bir şekilde sizi tatmin eden gün geçtikçe kumbaranın içerisinde fazlalaşan ve çoğalan bir miktar paranız olmuş olacaktır.

 Kumbaradan çıkarmış olduğunuz paraları  çok doğru bir şekilde değerlendire bilirsiniz. Maaşınıza ek prim geliriniz varsa veya başka kanallardan çeşitli zamanlarda ek gelirlere sahip oluyorsanız onları hiç yokmuş gibi düşünebilmeyi öğrenmekte fayda vardır. Birikim yapmak günümüzde çok önemlidir. Ve biriktirdiğiniz paralar ile sürekli en iyi yatırım yapabilirsiniz. 

İnternetten alışveriş yapmak için sanal kart uygulamasına geçebilirsiniz. İçine yüklediğiniz parayı, harcama yaptığınız sitede kredi kartı ödeme panelinden kullanabilirsiniz. Fiziksel kredi kartından hiçbir farkı olmadığı gibi genellikle de yıllık kullanım bedeli olmayan araçlardır. Bunlardan faydalanabilirsiniz. Birikim yaptığınız paraları altına yada bankaya yatırabilirsiniz. Küçükten başlayıp büyüğe doğru çok iyi bir şekilde para biriktirip çoğalan paralar ile de kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları