Küresel Piyasalar "FED" Beklentilerini Fiyatlamayı Sürdürüyor

Küresel piyasalar değişmeye devam ederken, Küresel Piyasalar "FED" Beklentilerini Fiyatlamayı Sürdürüyor haberini sizler ile paylaşmak istiyoruz.

ABD’eseçimlerinin ardından başkan seçilen Donald TRUMP idaresindeki Amerikan ekonomisinin harcamaları arttıracağı beklentisi ve Amerikan Merkez BankasıFED'in Aralık’ta faiz arttırmasına kesin gözle bakılması neticesinde ABD doları tüm dünyadaki değer artışını sürdürüyor. Piyasa analistleri tarafından FED'in faizi kademeli arttıracağı yönünde düşünceleri, artışın bahar aylarına kadar sürebileceği yönündeki tahminleri'de halen piyasa tarafından fiyatlandırılmaya devam ediyor. Doları destekleyen başka bir faktörde Amerika’nın içerideki ekonomik verilerindeki iyileşme.

Dolar Ne Kadar Olur ?

Söz konusu gelişmeler ışığında, ABD dolarının bir süre daha yukarı yönde hareket etmesi bekleniyor. TCMB (Merkez Bankası)'de geçtiğimiz günlerde yaptığı beklenti anketinin sonuçlarına göre; 2016 yıl sonu dolar tahminini 3,12 den 3,34 oranına çekmişti. Piyasalarda dolar alışta 3.4449 dolar satışta 3.4496 seviyelerinden işlem görüyor.

dolar fed abd doları amerikan