Ölüme Neden Olan İki Gence Ömür Boyu Hapis Verildi

Almanya'da araba yarışı yapan genç araba yarışında bir kişinin ölmesine sebep olması ile birlikte iki araba yarışçısı olan gençlere ömür boyu hapis cezası verildi.

Almaya'da aşırı derece hızla araba yarışı yapan 2 genç bir kişinin ölmesine neden oldu. Ve yakalanmaları kısa süre içinde gerçekleşti. Alman yargı tarihinde ilk kez bir ilk olan karara göre araba yarışı yapan gençlere ömür boyu hapis kararı verildi. Almaya Berlin'de gerçekleşen olayın ardından kent merkezde tam hızla araba yarışı yapan gençler davasında karar verildi. 

Mahkeme ise kent merkezinde aşırı derece hız yapan gençlerin araba yarışında bir kinin ölmesine neden olması ile birlikte, 160 kg hız yapan gençlerin cinayetten suçlu buldu. Cinayete sebep olan iki genç tutuklanarak ceza evine gönderildi. Araba yarışı yapıp bir kişinin ölmesine neden olan gençler kısa süre içinde polisler tarafından yakalanarak tutuklandı. gençlerin mahkemesi görülmesi sonucunda mahkeme gençleri cinayetten yargılayarak 2 gencin ömür boyu tutuklanarak ceza evine gönderildi. Aşırı hız yapan gençlerin son pişmanlığı mahkemede fayda etmedi.