Bir çok kişi saçlarını doğru yıkamaz ve buda kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olur. Peki doğru saç yıkama teknikleri nelerdir. Öncelikle saçımızı yıkarken saçımız kirli ise saçımıza şampuan kullanmalısınız. Saçınız temiz olması halinde saça şampuan uygulamak saçı yıpratır.

Birde saçınızı çok sıcak su ile yıkamaktan kaçının çok soğuk su ile saçlarınızı yıkamayın elinizi yakmayacak şekilde ılık su ile saçlarınızı yıkamalısınız. Çünkü sıcak veya soğuk su saçta olumsuz etkiler yaratabilir. Birde saçlarınızı yıkar iken dikkat etmeniz durumlar ise saçlarınızı yüzünüzün önüne atarak yıkamayın. Saçlarınızı sırt bölgesinde geriye doğru yıkamaya özen gösterin. Öne atılmış saçları yıkamak daha zordur. 

Ve böylece saçlarınız karışır saçlarınız dolanır ve saçlarınızı açmakta zorlanırsınız. Saç yıkamada mutlaka suyun ılık olması gerekir. Çok sıcak su ile saçları yıkamak saç yapısına ve saç derisine zarar vermektedir. Şampuanı ise saçları yıkarken kuru saça uygulamamalısınız. Saçların yanlış yıkanması kepek problemine sebep olmaktadır, unutmayın. Şampuan kullanımında ise miktar oldukça önemlidir. Çok az kullanırsanız saçtaki kiri arıtmaz, çok fazla kullanırsanız saçlara zarar vermiş olursunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları