Samsung "Kaslı" Ekran Yapacak!

Ünlü telefon şirketi olan samsun yeni dönem teknolojinin yapımına çoktan başladı bile. Samsung "Kaslı" Ekran Yapacak! haberi ise şu anda teknoloji dünyasında takip edilen konu haline gelmiştir.

Gün geçmiyor ki teknolojik bir gelişme olmasın. Hatta öyle şeyler oluyor ki, insanın aklı almıyor. İşte şimdi aynen böyle bir haber var. Kendinizi tıpkı bir bilim kurgu filmi izliyormuş gibi hissettiren bu haber, özellikle akıllı cep telefonu piyasasında önemli bir yere sahip Samsung’dan. Şöyle bir düşünün cep telefonumuzu katlayıp cebimize koyuyoruz. İşte bu hayale biraz daha yaklaşmış bulunuyoruz .

Sadece Cep Telefonlarını Mı Kapsıyor?

Tabi ki hayır. Fakat henüz üzerinde çalışmaları devam ediyor. Aynı şeyi bilgisayarlar içinde düşünebiliriz. Geçtiğimiz günlerde ABD Patent Ofisine yeni bir patent için başvuran Samsung firması eğilip bükülebilen ekran kartı için istediği patenti almasıyla yapay kaslardan oluşan esnek ekran telefonların yolda olduğu izlenimi veriyor. 

Bu gelişmeyle birlikte cep telefonumuzun ekranı artık iki elektrot katmanın arasındaki elastik filmden oluşacak. Bu  gelişme daha çok ekran ısınma sorunu ve darbeler sonucu ekranın zarar görmesini en asgari düzeye indirmeyi hedefliyor.

Samsung ABD Cep telefonu Telefon Akıllı cep telefonu Esnek ekran