Son Dakika : AP Türkiye'ye Karşı Terör Seçimini 37'ye 479 Oyla Kabul Etti !

Son dakika olarak paylaştığımız AP'de yapılan Terör'e karşı Türkiye seçiminde inanılmaz bir karara imza atarak 27 ret, 479 oy ile müzakerelerin durdurulma kararı aldı.

İşte o yapılan akıl ermeyen oylama hakkında haberimiz

Bilindiği gibi Türkiye Batı ülkelerini Terör konusunda çok kez uyarmış ve terör örgütlerine destek sağladığını belirtmişti. Uzun zamandır konuşulan Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılma sürecinin askıya alınıp alınmayacağı konusunda ilk yaklaşımı bu gün gösteren AP bu gün yapılan oylama'da Türkiye ile müzakerelere devam edelim oyu 27 olur iken, Türkiye'nin Terör karşıtı yaklaşımını desteklemeyen üyeler tarafından oylama 479 ( Terör Destekçisi ) üyenin yaptığı oylama, Türkiye ile müzakerelerin durdurulması konusunda karar alarak oy çokluğu ile AP'de Türkiye ile müzakereleri durdurmaya yönelik oy kabulü yaptı. Görünen o'ki Terör örgütleri hakkında sık sık Batıyı suçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söylemlerinin doğruyu gösterdiği yönde bir karar çıkmıştır. Uzun zamandır batı ile iş birliği içinde hareket eden Türkiye'nin terör örgütlerine karşı başlattığı savaş ve mücadele'de karşısına ne kadar fazla ülkeyi aldığı ve bu terör örgütlerini besleyenlerin batılı ülkeler olduğu kanaatini biraz daha güçlendirecek oylama sonucu her kesi şok etti. 

Peki AP Tarafından Alınan Karar Onaylanacak'mı ?

Peki Türkiye'ye karşı alınan bu karar Avrupa Birliğince onaylanacak'mı ? Yoksa bu alınan karara imza atılmayacak'mı ? Bunun cevabını yakın zamanda öğreneceğiz. AP Konseyinin aldığı karar sonucu Akıllara gelen sorular başında AP'nin aldığı karar ne olur ise olsun Türkiye için olumlu veya olumsuz sonuçlar doğurmayacağını dün'ki konuşmalarında açıklayan sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu şekilde bir seçime gitmenin AP'nin terör örgütlerine ne kadar destek verdiğinin gerekçesi olarak belirtti.  Bu gün alınan karar ile Batı ülkeleri ile her zaman iş birliği içinde olan Türkiye'nin gözünde Batı'nın terör örgütleri ile Türkiye arasında yaptığı seçimde Terör örgütlerini Türkiye'ye karşı tercih ettiği yönde düşüncelere neden olmuştur. 

Peki Bu Duruma Karşı Çıkan Ülkeler Hangileri Oldu ?

Alınan bu önergeye tepki gösteren ve sıcak bakmayan ülkeler arasında Almanya yer alır iken, Fransa ve onun sonrasında itiraz eden İngiltere bulunuyor. Türkiye'nin Mülteci krizinde büyük bir rol aldığını düşünen Avrupa Birliği üyesi ülkelerin bu durumda Türkiye ile görüşmelere devam edilmesi gerektiği vurgulanır iken bu karar eğer Avrupa Birliği liderlerinin onaylaması durumunda Türkiye ne gibi adımlar atacak ve hangi yolu izleyecek bunu yakın zamanda devlet yetkililerimiz tarafından yapılacak açıklamalar ile ortaya çıkacaktır.  Sık sık batılı devletlerin yaklaşımından rahatsız olduğunu belirten Erdoğan, bu sonuç Türkiye için hiç bir sorun teşkil etmemektedir, aksine zor durumlarda milletimiz bir birine kenetlenerek daha çok başarıya imza atmış ve atmaya devam edecektir dedi. 

Avrupa Türkiye Terör Almanya Fransa İngiltere AP Devletler