Son dakika: Elektriğe zam yok açıklaması

Elektrik için bir çok vaat var ve bu vaatler yerine gelmeye başlayacakmı merak konusu. Ama şu anda önemli bir konu zam konusu hakkında neler var bir bakalım.

EPDK’den elektrik konusunda zam varmı yokmu yada indirim varmı yokmu bunun için bir haber geldi. EPDK’den yapılan bir açıklamada edinilen bilgiye göre zam yok. Zaten şu anda elektriğin ateş pahası olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama bundan ileriye gidilecek gibi görünmüyor. Yapılan açıklamada “Tüketicilerimizin 1 Nisan’dan itibaren geçerli tarifeler kapsamında kilovatsaat başına ödeyeceği vergiler dahil bedel, mevcut tarifeler ile bire bir aynıdır.” gibi sözler kullanıldı. 

Yani kısaca demek istediğim şu anda elektrik üzerinde her hangi bir zam yok. Bu tür konular olduğu zaman sizler ile yine buradan paylaşım yapacağım. Mesela temmuz-aralık döneminde kullanılan 1 kilovatsaat elektrik için ortalama 55,2 kuruş, 1 metreküp doğal gaz için ortalama 144,3 kuruş ödeme yapılmıştı. Ama şu anda sistem gerçekten farklı. Bunun için bekleyelim bakalım neler olacak.

elektrik zam