Son dakika haberlerinde ise, İstanbul için hava durumu uyarısı yer alıyor. İstanbul bölgesinde yaşayan tüm vatandaşları ilgilendiren haber.

Dün sabah saatlerinde başlayan ve gece gittikçe çoğalan yağmur İstanbul’da halen devam etmektedir. Trafiğe çıkacak olan İstanbulluları aşırı hız yapmamaları konusunda uyaran yetkililer yayaları da yanına şemsiye almaları konusunda uyarıyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı hava durumu açıklamasına göre İstanbul’da etkili olan yağışlar bugün öğlen saatlerine kadar devam edecek. Gece boyunca durmadan yağan yağmurla yüzünden bir çok ilde ev ve iş yerlerini su bastı. Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı yanında bulunan alt geçidi su bastı. 

Otogar yolcuları tarafından sıklıkla kullanılan alt geçit kullanılamaz hale geldi. Bölgeye polis itfaiye ve belediye görevlileri sev edilerek duruma müdahale edildi. İtfaiye ekiplerinin su tahliyesi halen devam etmektedir. Alt geçit trafiğe kapatılırken araçlar alternatif yollara yönlendirilmektedir.

Afet koordinasyon merkezinden uyarı

Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul'da gece sulu kar beklendiğini açıklayarak İstanbulluları uyardı. Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)İstanbul'daki hava durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Soğuk hava şiddetini bugün iyice hissettirecek. Bugün yağmur beraberi ara ara dolu şeklinde yağacak. Gece ise sulu kar beklenmektedir." dedi. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları