Son Dakika: İstanbul'da Çok Etkili Kar Bekleniyor

İstanbul'da son zamanlarda kar bekleniyordu ve bu haberde İstanbul ve Marmara bölgesinde cuma günü başlayacak olan kar yağışı etkisini sürdürecek haberini sizlere aktarıyoruz.

İstanbul her yılın kış aylarında kendisini kar yağışına bırakan bir şehirdir. Bunu hepimiz nerede ise biliyoruz ama, bu defa kar yağışı çok etkili olacak ve etkisini göstermeye başlayan kar yağışı Cuma günü daha yoğun hale gelecektir. Bu yağış ise çarşamba gününe kadar verilen bilgilere göre aralıksız sürecektir. 

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğü yetkilisi, vermiş olduğu haberde paniğe gerek olmadığını ifade etti. "Güneyli kuvvetli rüzgar ve lodosla beraber yarın öğle saatlerine kadar yağmur devam edebilir. Yarın öğleden sonra ise hava soğumaya başlayacak. Rüzgar, kuzeye dönüyor. Havada yavaş yavaş karla karışık yağmura geçecek. Hava yarın saat 20.00 gibi kara çevirecek. Gece boyunca ve cumartesi öğlene kadar da yoğun şekilde kar yağışı bekliyoruz. Cumartesi, pazar ve pazartesi de kar yağışı aralıklarla devam edecek." bilgisi'de yer aldı. 

Bu defa yağacak olan kar nedeni ile Sibirya soğuklarını aratmayacak bir hava hakim olacak. Kar yağışı İstanbul ve Marmara bölgesinde Cuma günü etkisini daha çok gösterecek ve bu yağış çarşamba gününe kadar aralıksız olarak sürecektir. Bu gibi soğuk havalarda yinede dikkatli olmak gerekir.

istanbul hava kar soğuk marmara