Son Dakika: TSK'dan Kötü Haber İki Askerimize Ulaşım Kesildi

Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı açıklamada Sınır ötesinde ( Fırat Kalkanı ) operasyonunda bulunan 2 asker ile iletişimin kesildiğini belirtti.

İşte TSK'dan Yapılan Açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı operasyonunda 2 asker ile iletişim kesildiğini ve bölgede geniş çaplı arama çalışmalarının yapıldığını bildirdi. 

Bölgedeki diğer kaynaklar El Bab'ın batısında bulunan Eddana köyünde bulunan Türk askerlerinin içine sızan DEAŞ'li terör örgütü üyeleri tarafından kaçırıldığı belirtiliyor. Kaçırıldığı söylenen Türk askerlerinin DEAŞ'ın merkez başkenti olarak bilinen RAKKA yönünde götürüldüğü iddialar arasında.

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Açıklamalarda Bulundu !

TSK'dan yapılan açıklama sonrasında bir televizyon kanalına konuşan Mete Yarar, konuyla ilgili sıcak açıklamalar yaptı. 2 Askerimiz araçlarının içinde iken pusuya düşürülerek ele geçiriliyorlar.  Sınıra uzaklığı 35 km kadar bulunan bölgede askerimizin içine sızan DAEŞ terör örgütü mensupları tarafından kaçırıldıkları bilgisi geliyor. O bölgede tüm köyler bir birine geçmiş durumda ve çatışmaların en çok yaşandığı yerlerden bir tanesidir. Kaçırılan askerlerimizin hangi birimde görev yaptığını söylemek istemiyorum. Ciddi bir çatışma yaşandığı ve ele geçirmelerinin çok zor olduğunun altını çiziyor.

ORG. HULUSİ AKAR, BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIMI ARADI !

Olayın ardından Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Binali Yıldırım'ı telefon ile arayarak Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında yaşanan tüm konularda bilgi verdi. 2 Askerin kayıp olduğunu ve arama çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini belirten Akar, Yıldırım'a gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtti. 

Bölgede 2 kayıp askerin aramalarına hız kesilmeden devam ediliyor, en şiddetli çatışmaların yaşandığı ve terör örgütü DAEŞ'e büyük darbe vurulan El Bab'ta yaşanan diğer gelişmeleri son dakika olarak paylaşmaya devam edeceğiz.

asker Fırat Kalkanı Türk Rakka Genelkurmay Başbakan TSK DAEŞ