Sosyal Medya Çöpün Önündeki Suriyelileri Konuşuyor

Fehtiye'de içleri acıtan bir olay yaşandı. Çöpün önünde 1 genç 1 çocuk çöpün önünde yemek yerken görenlerin içleri acıdı. Çöpün yanında yemek yiyen suriyelileri gören vatandaş suriyelilerin resimlerini kare kare çekti.

Kimisinin yürekleri yanarken kimi vatandaş bilerek yapıyorlar diyerek tepki verdi. Fehtiye'nin bir mahallesinde çöpün önünde yemek yerken 1 genç ve 1 suriyeli çocuk göründü. O anları kare kare resim çeken vatandaşlar çektikleri resimleri sosyal medya üzerinden yayınladı. Çöp önünde yemek yiyerek çekilen suriyelilerin resmi büyük bir ilgi gördü ve sosyal medya üzerinden minyonlarca kişi aynı resimleri paylaştı. 

Sosyal medya üzerinden paylaşılan suriyeli çocukların resimleri sosyal medya üzerinden ve normal olarak tartışma yarattı. Sosyal medya üzerinden suriyeli çocuklara yapılan yorumlar ise içleri sızlattı. Kimisi çok vicdanlı davrandı. Kimisi ise duygu sömürüsü dedi. Bilerek çöp önünde yemek yediklerini belirten bazı sosyal medya kullanıcıları suriyelileri görünce para verdiklerini açıkladı. Ve suriyelilerin buradan gönderilmesini istedi.