Subaru’dan Kaza ve Ölümleri Azaltacak Önlem

Otomobil sektöründe çok hızlı adımlar atmaya devam eden ve başarısını kanıtlayan Subaru’dan artık kazalar ve neden olan ölümlere karşı daha yeni gelişmelere imza atmak üzere.

Kendine özgün tasarımı ve yapım malzemeleri ile gerçekten başarılı bir firma olarak yıllardır araç kullanıcılarına güven ve değer vermeye devam eden Subaru’dan bu defa yeni bir atak geldi. Bu atak ise kazaya sebep olan ve bazı kazaların olmasını önlemek yada ölümleri azaltmak için yapılan hamleler çok yakında otomobil kullanıcıları ile birlikte olacaktır. Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi, ile artık kazaların azaltılması öngörülüyor.

Subaru firması dış güvenlik önlemlerini geliştirmekle birlikte bir çok sistematik değişiklikleri göz önüne almaya devam ediyor. Ve bunları uygulamaya devam ederken kullanıcıların daha güvenli ve daha iyi düşünebilmesine katkı sağlıyor. D-Call Net adında olan bu sistem sayesinde artık otomatik olarak sistem bilgilendirmesi yapılması ön görülüyor. Bir çok kazanın sonucu analiz edildikten sonra böyle bir şeye karar verildi. 

Ve bu kararın bir an önce uygulanması için çalışmalar son hızı ile sürüyor. Ama 2019 yılı içerisinde faaliyete geçileceği konusunda az çok bilgiler ve söylentiler var. 

D-Call Subaru Otomatik çarpışma sistemi