Suriyeli Çocuk Kanserle Savaşında Yardım Bekliyor

Suriye'den annesi ile birlikte kaçıp Türkiye'ye sınan Suriyeli çocuk kan kanserine yakalandı. 15 Yaşında kan kanserine yakalanan Suriyeli çocuk yetkililerden yardım bekliyor. Suriye'den iç savaştan annesi ile birlikte kaçan 15 Yaşındaki Suriyeli çocuk yakalandığı kan kanseri ile savaşmak için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Küçük yaşta babasını kaybeden ve iç savaştan kaçan küçük çocuk Türkiye'ye gelmesinin ardından 1 sene sonra kan kanserine yakalandı. Küçük çocuk yalandığı hastalıkla savaşmak için hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi. Kan kanseri teşhisi konulan Muhammed'in ilik nakli olabilmesi için yaklaşık 500 bin lira (135 bin dolar) gerekiyor. Söz konusu miktarın 5 bin dolarının uluslararası platformda ilik aranması, geri kalanının ise ilik nakli ve diğer tedavi masrafları için kullanılacağı belirtiliyor. 

Kan kanserine yakalanan Suriyeli çocuk savaşın içinden kaçarken Türkiye'de bir başka savaşın içinde kaldım dedi. İlik nakli olacağı günü iyileşeceği günü sabırsızlıkla beklediğini açıkladı. 15 yaşındaki çocuk hastalanmadan önce annesi ile birlikte bir mağazada çalıştıklarını ve geçimini çalışarak sağladıklarını söyledi. Ancak hastalığa yakalandığı için adım atamaz hale gelmesi sonucunda artık çalışamadığını belirtti.