Bir çok bakımlı kadınlar tırnaklarının kırılmasını istemez ancak tırnaklarımız zaman zaman kırılıyor ve tırnaklarımızı uzatmak için verdiğimiz çabalar çoğu zaman boşa çıkabiliyor.

Bu yüzden tırnaklarımızın kırılmaması için bir kaç yöntem uygulamalıyız. Öncelikle sert dokulu ürünlerden tırnaklarımızı uzak tutmalıyız. Sert dokulu ürünler anında bizim dikkatsiz olmamızdan faydalanır ve tırnaklarımızın kırılmasına neden olur. Tırnaklarımızın kırılmasına neden olan sonuçlar. Çoğu zaman vaktinizi bilgisayar ve cep telefonu ile geçiriyor iseniz bu işlemi yapmalısınız. 

Tırnaklarınızın üst kısmında çok az oranda beyaz kısım bırakarak törpü yapın ya da o şekilde kesin. Ancak yine de tırnak etlerinizin ortaya çıkmamasına dikkat edin. Böylece tırnaklarınızla değil parmaklarınızla yazı yazmayı öğrenebilirsiniz. Tırnaklarınızın sert kalması için tırnakların her zaman boyalı olmasına özen göstermelisiniz. Boyalı olan tırnaklar daha fazla sertleşmiş olacaktır. Tırnaklarınız dan tırnak boyasını çıkarmak için çok iyi bir eseton kullanmalısınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları