TSK Fırat kalkanı operasyonunda dün El Bab'ta yaşanan çatışma sonucu acı bir haberi duyurdu. 120’inci günde verilen şehir sayısı 120'ye yükseldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu DAEŞ'in yoğunluk gösterdiği El Bab'ta ilerlerken dün acı haber geldi. Kaçacak yer bulamayan DAEŞ terör örgütünün alçak bir intihar saldırısı düzenlemesi sonucunda 14 askerimiz şehit düştü, 22 askerimiz ise yaralandı. Fırat Kalkanı operasyonu başladığından bu güne şehir sayımız 35 olarak değerlendiriliyor.

DAEŞ MEVZİLERİ TEK TEK VURULDU

TSK'dan yapılan açıklamada alçak saldırı sonrasında tespit edilen 67 hedef tam isabet vurularak DAEŞ terör örgütüne bir darbe daha vuruldu.  Kaçacak delik arayan terör örgütü üyeleri karadan ve havadan yapılan operasyonlarda ağır kayıp verdi. Ölü olarak ele geçirilen 138  DAEŞ terör üyesi etkisiz hale getirildiği bilgiler arasında. El bab bölgesinde operasyonların koalisyon güçleri ile birlikte devam ettiğini belirten TSK, Operasyonlar aralıksız devam etmekte ve terör örgütlerinin elinde olan bölgeleri hızla almaya devam ettiğimizi belirtmekteyiz dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Genelkurmay başkanından detaylı bilgi aldığını belirterek konuşmasına başlayan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın basın açıklamaları şu şekilde:

Şu anda El Bab kahraman Askerlerimiz ve ÖSO tarafından tamamen kuşatılmıştır. Köşeye sıkışan DAEŞ terör örgütü her yola başvuruyor. Alçak bir şekilde canlı bomba ve el yapımı patlayıcılar ile tuzaklar kuruyor. Son aldığımız haberlerde şehitlerimiz oldu, yaralılarımız oldu. Ama artık El Bab’ın Halep’le olan yol hattı tamamı ile ÖSO ve askerin kontrolü altında. Temenni ediyorum ki El Bab, çok daha fazla zaman geçmeden tamamıyla düşer ve El Bab’ın kendi insanı, kendi halkı topraklarına yerleşme imkanını bulur, dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları