Türkiye'nin Tanınmış Yabancı Dizi Sitelerine Erişim Kapatıldı !

Türkiye'nin önde gelen yabancı dizi adreslerine mahkeme kararı ile erişim kapatıldı. Popüler siteler arasında yer alan Dizilab, Dizibox, Dizist ve Dizimag gibi sitelere erişim gün itibari ile kesildi.

Türkiye'de kullanıcıların en çok yabancı dizi izlediği adreslerin başında gelen sitelere erişim yasağı şoku geldi. Büyük takipçi kitlesine sahip dizi sitelerinin erişime kapatılma kararını veren  mahkeme kararı ile Btk tarafından uygulandı.  Büyük dizi firmalarının sık sık telif ve şikayet uyarısı gönderdiği dizi sitelerine son nokta bu gün mahkeme kararı ile katıldı.  Aynı zamanda kapatılma nedenlerinden bir kaçı'da tahminlere göre sitelerde yer alan yasal olmayan bahis sitelerinin reklamı yapılması ve aracılık etmesi sorularını akıllarda doğuruyor. 

İnternet'te şu aramalar Boy Göstermeye başladı !

Dizist.net sitesine neden giremiyorum ?

Dizibox sitesi neden kapatıldı ?

Dizilab'a neden giremiyorum ?

Yabancıdizi sitesi mahkeme kararı çıkıyor ?

Dizi siteleri neden kapatıldı ?

Dizi izlemek için yabancı dizi sitelerine giremiyorum.

Kapatılan dizi sitelerine nasıl girerim ?

Şeklinde aramalar arama motorunda sitelerin mahkeme kararı ile kapatılması sonucu büyük ilgi gördü. Dizi severler için üzücü olarak yorumlanan bu durumun ne olacağı ve neden erişim yasağı uygulandığı hakkında bilgi henüz resmi kaynaklar tarafından paylaşılmadı. Diğer yabancı dizi sitelerinin'de kapatılacağı ve erişim yasağının her an uygulanacağı akıllara takılan sorulardan birisi oldu. 

Peki Artık Yabancı Dizileri Nereden İzleyeceğiz ?

Yabancı dizi izlemek için her gün binlerce insan arayış içine geçiyor ve Tvlerde bölümlerini kaçırdıkları dizileri izlemek için arayışlara geçiyor. Bazı yabancı ülkelerde yayınlanan ve alt yazı olarak sunulan dizileri bazı site sitesine yayınlanır yayınlanmaz, bazıları ise orjinal iken alt yazı çevirisi yaparak sitede izleyicilerin hizmetine sunuyordu. Yabancı dizi firmaları bu durum için sık sık yayınlayan sitelere telif ve kaldırma uyarısı gönderiyor, dizilerin sadece kendileri bünyesinde anlaşmalı yerlerden izlenebileceğini söylüyordu. Bazı insanların büyük ilgi gösterdiği dizileri en hızlı şekilde ve kolay ulaşabileceği sitelerde arayış içine geçerek seyretmeye başladığı bilinmektedir.  Dizileri artık nerede ve nasıl izleyeceğiz şeklinde sorular soran ziyaretçiler için alternatif siteler bulunuyor. 

Dizist.Net Nasıl Giriş Yaparım ?

Dizist.net adresine giriş yapmak isteyen kullanıcıların dns değiştirerek giriş yapmaları mümkün oluyor. Erişim durdurma kararı sonrasında bir çok kullanıcı dns ayarlarını değiştirerek bu duruma açıklık getirdiler. 

Dizibox Sitesine Giriş Nereden Yaparım ?

Dizibox.com sitesine giriş yapmak isteyen kullanıcılar dns ayarlarını değiştirerek erişmeye başladılar. Çoğu kullanıcının vpn programları ve ona benzer vpn türleri ile dizibox gibi kapanan siteye'de erişim sağlamaya çalışıyor.

Dizimag Sitesine Girmek İstiyorum, Nasıl Girerim ?

Kapanan dizi siteleri arasında yer alan Dizimag sitesine'de kullanıcılar dns ayarlarını değiştirerek erişmeye başladılar. Bedava dizi izlemek isteyen ve yabancı dizilerin yakından takipçisi oldukları popüler sitelerden birisi olan Dizimag'ın izleyicileri büyük şok yaşayarak sosyal medyalardan tepkilerini dile getirdiler.

Dizilab Sitesinin Yeni Adresi Neresi ?

Dizilab sitesine'de erişemeyen kullanıcılar yeni adresinin neresi olduğu hakkında bilgi edinmeye çalıştılar. Mobil telefonlardan giriş yapmaya çalışan binlerce ziyaretçi, dizilab sitesine girmeye çalışırken'de Mahkeme kararı ile karşılaştı. 

Dizibox Dizist Dizimag Dizilab Erişim Kesildi Mahkeme Karar