Ünlü Yönetmen Melih Gülgen Hayatını Kaybetti

Herkesin severek izlediği ve unutulmaz sahneleri ile bizleri hem kahkaha ya boğan hemde üzüntülü anlar yaşatan ünlü yönetmen Melih Gülgen Hayatını kaybetti.

Yapımcı ve yönetmen senaryo yazarı Melih Gülgen hayatını kaybetti belirlenen araştırmalara göre yakalandığı akciğer kanseri ile uzun süredir tedavi gördüğü ortaya koyuldu. Uzun süredir tedavi gören ünlü yönetmen bu gün hayatını kaybetti. Tedavi görüğü hastanede hayatını kaybetmesi sonucunda ünlü yönetmenin sevenleri büyük bir üzüntüye uğradı. Çok sayıda kişi hastaneye geldi. Ünlü yönetmenin cenazesi yarın toprağa verileceği belirlendi. 

Türk sinemasına adını altın harfler ile yazdıran ünlü yönetmen 1946 İstanbul doğumlu Gülgen, 1968'de "Kafkas Kartalı" filminin yönetmenliğiyle Türk Sineması'na adımını atmıştı. Gülgen, İnsanları Seveceksin Adalet Düşkünüm Sana Tatar Ramazan gibi filmlerin de aralarında olduğu 100'ün üzerinde sinema filminin yönetmenliğini ve yapımcılığını yapmıştı. Sanat dünyasından bir yıldızın daha kayması tün herkesi derinden yaraladı. Sanat dünyasında elinden her şey gelen ve Türk sinema yıldızı bizlere bu gün veda etti.