Yüz Beyazlatma Ve Kaş Kirpik Bakımı

Yüz beyazlatmak isteyen bayanlar ve kaş kirpik bakımı yapmak isteyen bayanlar için en güzel ve sade öneriler.

Bayanların sorunu yüz beyazlatma yöntemleri nelerdir. Öncelikle güneşten ve hava değişiminden dolayı yüz ve cilt renklerimiz değişir ve buda bizlerin hiç hoşuna gitmez yapmamız gereken tek şey ise hemen doğal yöntemler ile cildimizi ve yüzümüzü nasıl beyazla ta biliriz. 

Doğal yüz beyazlatma tarifi. 1 adet domates Yeteri kadar un Domatesin kabuklarını soyun blendır da ya da rende yardımı ile domatesi rendeleyin. Hazırladığınız domatesi bir kaseye koyun ve içine macun olacak şekilde un ilave edin. Bu karışımı un domateste eriyinceye kadar karıştırın. 

Hazırladığınız bu karışımı göz çevreniz hariç tüm yüzünüze masaj yaparak iyice yedirin. 5 dakika yüzünüzde kuruyuncaya kadar bekletin ve ılık su cildinizi yıkayın. bu maskeyi her gün cildinize uygulayabilirsiniz. Her gün uygulandığında ten renginizi açacak ve sivilcelerinizi önleyerek cildinizin renk tonunu açacaktır. Kaş ve kirpik bakımı nasıl olmalı. 

Öncelikle kaş ve kirpik bakımı saç bakımından ve cilt bakımından daha zordur çünkü kaşlar ve özellikle kirpikler çok yavaş uzayan kıl kökleridir. bu kıl köklerini doğal bir şekilde harekete geçirmek için gerekli bakımların tarifi. Orta boy da bir kök sarımsağı soyun ve tamamen ezin sonrasında bir çay bardağı ya da küçük boy su bardağı kadar badem yağını sarımsağa ekleyin ve karıştırın. 

Bir gece boyunda dinlendirin ve birbirlerine karışmalarını sağlayın ertesi gün ise çay süzgeci yardımı ile her gece uyumadan önce kaşlarınıza ve kirpik diplerinize sürün. Badem yağı sarımsağın kokusunu alacağı için gün içerisinde sarımsak kokusu sizi rahatsız etmeyecektir. Bu karışım kirpiklerinizin sıklaşmasını ve gürleşmesini sağlamanın yanında dolgun görünmesine de yardımcı olmaktadır.

kaş kirpik bakım